piątek, 9 stycznia 2015

Cykl "Westmoreland" Judith McNaught


Cykl Westmoreland zapoczątkowany został przez pierwszą powieść Judith "Whitney, moja miłość", jednak zgodnie z kolejnością wydarzeń nie jest to pierwsza część opowieści.


Naszą lekturę powinniśmy zacząć od " Królestwa marzeń", którego akcja toczy się na przełomie wieku XV i XVI. I opowiada o początkach książęcego rodu Wesrmoreland. Rozgrywa się ona w średniowiecznych zamkach i obozach rycerskich.

Czytając drugą część - "Whitney, moja miłość" powinniśmy zwrócić uwagę, które wydanie mamy w rękach. Po ukazaniu się tomu pierwszego i trzeciego autorka dokonała korekty tekstu tej książki, dodając aluzje i nawiązania do pozostałych dwóch tomów. Akcja rozgrywa się w XIX w. A losy bohaterów są wyjątkowo burzliwe i zmienne. "Whitney.." jako książka wyróżnia się spośród romansów swoją objętością - przed nami lektura ponad 500 stron.

Ostatnia pozycja "Zanim się pojawiłeś" to historia rozgrywająca się kilka lat po zakończeniu historii Whitney. Znaleźć w niej możemy znanych nam już bohaterów z rodziny księcia Westmorelanda, w szczególności jego brata.

Podsumowując cykl "Westmoreland" składa się z 


  • "Królestwo marzeń"(1989 r.)
  • "Whitney, moja miłość" (1985 r.)
  • "Zanim się pojawiłeś" (1994 r.)
Do cyklu zalicza się też opowiadanie:
  • Opowiadanie "Miracles" z antlogii "Dary losu" i "Miłość pod choinkę"
Wikipedia podaje iż w przygotowaniu jest kolejna książka z tego cyklu "Someone like You", której premiera przewidziana jest  na 6 czerwca 2017 r. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...