piątek, 12 kwietnia 2019

"Więcej niż pocałunek" Helen Hoang - 3 pierwsze rozdziały

Wydawnictwo Muza rozpoczęło śmiałą akcję promocyjną książki Helen Hoang pod tytułem "Więcej niż pocałunek". Jej premiera będzie mieć miejsce dopiero 5 czerwca, ale już teraz na trzy miesiące przed publikacją, blogerzy i recenzenci mieli okazję zapoznać się z pierwszymi trzema rozdziałami. 

Temat książki wydaje się być nieco kontrowersyjny. Bohaterką jest Stella - kobieta mierząca się codziennie z zespołem Aspargera, bohaterem natomiast Michael płatny żigolak. To brzmi niedobrze. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Czyżby przekroczenie granic przyzwoitości? Pogwałcenie praw osób chorych?

Jednak te pierwsze trzy rozdziały dają nadzieję, że autorka poradziła sobie z tematem w sposobów nie tylko gwarantujący wspaniałą lekturę, ale również nie urażając niczyich uczuć. Stella przedstawiona jest jako urocza osoba, którą pokochuje się od pierwszych słów, pomimo jej nietypowego zachowania. Michael natomiast jest delikatny, taktowny i zachowuje się z prawdziwą klasą. Mamy tu więc do czynienia z przełamaniem tabu oraz z obaleniem stereotypu. 

Zapowiada się więc doskonała lektura. Już nie mogę doczekać się całości książki.

2 komentarze:

 1. Wiesz, płatny żigolak który nie jest delikatny, taktowny i z klasą to... żigolak przymierajacy głodem ;)

  Osób z zespołem Aspergera nie znam, albo po prostu nie zwróciłem uwagi na to że mają jakiś zespół, więc się nie wypowiadam.

  Na pewno fajnie być wybraną na recenzentkę i móc obcować z pozycją na kilka miesięcy przed innymi. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że tak dobrze znasz się na zawodzie żigolaka :D ;) Dzieki :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...