niedziela, 18 stycznia 2015

"Najpierw ślub" Mary Balogh
Pierwsza część z cyklu "Huxtable Quintet", w której poznajemy rodzeństwo Huxtable, wychowane skromnie na wiejskiej plebanii. Przez lata żyli w niedostatku odrzuceni przez swoją arystokratyczną rodzinę, nie zdając sobie nawet sprawy z wagi tego pokrewieństwa, dopóki w ich miasteczku nie pojawił się wicehrabia Lyngate.

Życie Margaret, Vanessy, Kathrine i siedemnastoletniego Stephena ulegnie diametralnej zmianie gdy okaże się iż ten ostatni jest jedynym legalnym spadkobiercą zmarłego hrabiego Mertona. Z chaty krytej strzechą przenoszą się do wspaniałego pałacu, muszą przyswoić sobie zasady etykiety obowiązujące w wyższych sferach, a także zatroszczyć  się o odpowiednie zamążpójście dla nie najmłodszych już sióstr.

Wicehrabia Lyngate, który staje się prawnym opiekunem Stephena pragnąc rozwiązać choć jeden z powstałych problemów, postanawia się oświadczyć jednej z sióstr młodego Mertona. Która z nich okaże się jego wybranką, i czy małżeństwo z rozsądku okaże się być szczęśliwe? 

"Najpierw ślub" to nie jest moja ulubiona pozycja w dorobku Mary Balogh. Brak jej iskry, którą bezapelacyjnie widać w książkach z cyklu "Bedwynowie", ale czyta się ją jak zwykle niezmiernie przyjemnie. Pozostawia ona wiele wątków bez odpowiedzi, a czytelnika z chęcią sięgnięcia po kolejne tomy cyklu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...