wtorek, 27 grudnia 2016

"Pierwszy dotyk ognia" Jeaniene Frost


Pierwszy tom cyklu "Nocny Książę".

Cykl ten ma wspólne elementy z cyklem "Nocna Łowczyni" i chronologicznie należałoby czytać go jako drugi.

Tytułem wstępu chciałabym prosić was, abyście się nie zrażały do tej książki po samym opisie fabuły. Zdaję sobie sprawę, że wydarzenia tak po prostu opowiedziane, wydają się być maksymalnie niedorzeczne, ale uwierzcie mi, że czytając tę historię wszystko jakoś się układa w spójną całość.

Co w niej takiego niewiarygodnego? Oj wiele. Leila w dzieciństwie uległa wypadkowi. Została porażona prądem. W tej chwili spotkanie z jej dłonią grozi zwykłemu człowiekowi natychmiastową śmiercią w wyniku porażenia prądem. Dodatkową jej zdolnością jest widzenie przyszłości i odległej w przestrzeni teraźniejszości. Zostaje więc uprowadzona przez wampiry aby odnaleźć Vlada, niezwykle potężnego wampirzego księcia. Jednak ten, uwalnia ją z rąk porywaczy i zabiera do swojego zamku. Od teraz Leila będzie pomagać mu w odnalezieniu jego wrogów.

Mamy tutaj na prawdę mocny paranormal. Ale, jak już wspomniałam powyżej, autorka potrafi tak wszystko nam przedstawić, że czujemy się w stu procentach kupieni przez tę historię. Wszystkie nadnaturalne motywy są na swoim miejscu. Mają swoją historię i swoje konsekwencje. I są bardzo ważne dla przebiegu całej akcji.

Fabuła jest bardzo dynamiczna: pełna wydarzeń trzymających nas ciągle w napięcia, ale także naładowana emocjami: strachem, miłością, pożądaniem, oddaniem. A sam Vlad to chodząca charyzma. Myślę, że dla miłośników gatunku jest to pozycja obowiązkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...