piątek, 6 marca 2015

"Reputacja panny Wilson" Martha Kirkland


Harriet Wilson spotkało w życiu nieszczęście noszenia takiego samego imienia i nazwiska, jak słynna londyńska kurtyzana. Jest to dla niej szczególnie uciążliwe, gdyż jako dama pałająca się typowo męskim zawodem, jakim w tamtych czasach było jubilerstwo, musi szczególnie dbać o swoją reputację. Jednym z tych który dał się zwieść pozorom jest tajemniczy dżentelmen, którego Harriet ratuje przed śmiercią z rąk nocnych oprawców. Ich kolejne spotkanie będzie bardzo zaskakujące dla obydwojga bohaterów i pociągnie za sobą szereg ciekawych (momentami nawet bardzo niebezpiecznych) przygód.

Książka bardzo krótka. Idealna żeby rozpocząć ją i skończyć w jeden dłuższy wieczór. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Autorka co prawda nie zgłębiła dokładnie tematu angielskich tytułów. Nasz bohater to po prostu lord, nie dowiadujemy się który z tytułów lordowskich nosi, ale po za tym całkiem nieźle trzyma się konwencji. 

Żałuję bardzo, że na język polski przetłumaczono tylko dwie pozycje tej autorki. Chętnie przeczytałabym więcej jej lekkich i pełnych humoru książek.

Gdyby tylko te okładki nie były takie pretensjonalne ;)

2 komentarze:

  1. Zapowiada się lekko kiczowato, ale czasem człowiek potrzebuje "odmóżdżacza". Wtedy warto jest mieć pod ręką taką pozycję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na prawdę nie jest tak źle. Dużo bardziej kiczowate romanse czytałam :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...