poniedziałek, 9 marca 2015

"Zagraj ze mną" Nora Roberts


Serena wyrusza w swój ostatni rejs na luksusowym statku Celebration. Ten rejs jest ostatni, gdyż po roku przygody, jaką była praca krupiera w kasynie na pokładzie, postanawia ruszyć dalej ze swoim życiem. Już pierwszego dnia do jej stolika przysiada się przystojny i tajemniczy mężczyzna, który przykuwa jej uwagę. On również wykazuje niezwykłe zainteresowanie piękną krupierką o blond włosach. Jakież będzie ich zaskoczenie, gdy w niedługim czasie przekonają się, że to spotkanie nie jest zupełnie przypadkowe.

Książka jest pierwszą częścią cyklu MacGregorowie. Wcześniej wydana pod tytułem "Kuszenie losu".

Swoją przygodę z tym cyklem rozpoczęłam nie po kolei, od powieści "Kodeks uczuć", dlatego też wiele niuansów, o których czytelnik dowiaduje się w trakcie rozwoju akcji było mi już wcześniej znane. Jednak z przyjemnością śledziłam utarczki słowne głównych bohaterów - grę jaką między sobą rozgrywali, a stawką w niej były ich własne uczucia.

I tak jak autorka w mistrzowski sposób rozgrywała kwestię zdobywania się nawzajem przez Serenę i Justina, tak w drugiej części książka wiele straciła w moich oczach. Wątek kryminalny poprowadzony został trochę nieudolnie i trącił myszką. A moment kulminacyjny całego romansu nie wzbudzał tyle emocji, ile można byłoby się po nim spodziewać. Jednak summa summarum książka bardzo przyjemna, dobrze się czytająca, na pewno lepsza niż cześć druga cyklu.

3 komentarze:

 1. Z Norą Roberts zawsze miło spędza się czas. Pozwala oderwać się od rzeczywistości i zdecydowanie poprawić humor!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak. Bardzo miło mi się czytało jej książki.

   Usuń
  2. Najlepsze są sagi, lubię bliżej i nieco na dłużej pozostawać z bohaterami jej książek. MacGregorów przeczytam wszystkie jej wydania teraz mam w planach serie Znak siedmiu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...