środa, 14 grudnia 2016

"Powrót Rafe'a" Nora Roberts


Pierwsza część cyklu "Bracia MacKade".
Wydana także wraz z drugą częścią pod tytułem "Braterska więź", lub "Duma i zauroczenie"

Czterej bracia MacKade uwielbiali wpadać w kłopoty. A najgrszyz nich był Rafe. Jednak po śmierci matki zmuszeni zostają do samodzielnego zmierzenia się z dorosłością. Rafe wybiera tułaczą wędrówkę po kraju w poszukiwaniu pracy. Gdy po latach wraca do Antietam, jest zamożnym, przystojny i ma plan na przyszłość. Właśnie kupił opuszczony, zabytkowy dom, w którym od lat straszą duchy z czasów wojny secesyjnej. Pomocy w urządzeniu w nim pensjonatu szukać będzie u Regan właścicielki sklepu z antykami.

W powieściach paranormalnych czasem zdarza się, że Norę Roberts ponosi wyobraźnia. Jednak nie w tym przypadku. Wątek duchów jest tutaj jedynie dodatkiem, który nie ma większego wpływu na przebieg fabuły. No może troszeczkę popycha Regan w ramiona Rafe'a - wszak wystraszoną kobietę najlepiej szybko przytulić.

W książce tej od razu mamy zawiązanie akcji do dalszych części. Szczególnie rzucać się będzie w oczy historia Cassy - ofiary przemocy domowej, która to opowieść jest tutaj wątkiem pobocznym, a rozwinie się w części trzeciej "Serce Devina". 

Jak zwykle u Nory możemy oczekiwać solidnej powieści z dobrze poprowadzonym wątkiem romantycznym. Tym razem bez udziwnień. Nie spodziewajmy się jednak takich emocji jak w jej najlepszych powieściach, ale jako wieczorna, zimowa lektura "Powrót Rafe'a" sprawdza się znakomicie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...