wtorek, 12 lutego 2019

5 bardzo mroźnych romansów

Zimowe książki rozgrywają się przede wszystkim w okresie Bożego Narodzenia.
Ale święta już dawno za nami, a na zaśnieżone opowieści wcale nie jest jeszcze za późno.
Oto pięć romansów, które rozgrywają się w śnieżnej zimowej scenerii, a ich akcja nie rozgrywa się w czasie Bożego Narodzenia:

1. "Kocham bohaterów" Susan Elizabeth Phillips


Wysepka odcięta od świata. Domek odziedziczony po matce. Mroczny pisarz, który kiedyś w okresie nastoletniości był jej przyjacielem. Będzie chwilami bardzo niebezpiecznie. Ale humor i ciepło do tej historii wprowadzi zgraja lalek, w które Annie potrafi tchnąć życie i nadać im niepowtarzalną osobowość.

2. "Aria namiętności" Mary Balogh


Powrót z ferii świątecznych, może okazać się bardzo niebezpieczny. Gwałtowne śnieżyce doprowadzić mogę do uwięzienia podróżnych w obskurnej gospodzie. Ale takie uwięzienie może okazać się bardzo przyjemne, gdy towarzyszem w niedoli okaże się przystojny wicehrabia Sinclair.

3. "Zima nad jeziorem" Susan Wiggs

Tym razem również będzie pasjonująco i niebezpiecznie. Będzie też trochę niewyjaśnionych emocji z przeszłości. Ale zima weźmie sprawy w swoje ręce i nie pozwoli Jenny i Rourkowi pozostawić nieprzegadanych spraw.

4. "Doskonałość" Judith McNought

Jedna z moich ukochanych książek Judith McNougt. Przystojny aktor skazany za zabójstwo ucieka z więzienia i zaszywa się w górskiej chacie wraz z zakładniczką. Klasyczny przykład syndromu sztokholmskiego? Jeśli nawet, z Benedictem sama chciałabym zostać dotknięta tym syndromem.

5. "Pisane szkarłatem" Anne Bishop

No i na koniec coś całkiem z innej beczki. Odrobina fantasy w tym zestawieniu. Zmiennokształtni Inni, wieszczka krwi i tajemniczy Kontroler, który podąża za uciekającą dziewczyną. W finale tej opowieści żywioły wezmą sprawy w swoje ręce. Będzie na prawdę mroźno!

6 komentarzy:

 1. Żadnej z tych książek nie miałam przyjemności czytać, ale po Bishop z pewnością sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poza ostatnią - wszystko to wspaniałości. "Doskonałości" nie czytałam - przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mont Ty to nie jesteś fanką fantasy :). Ale może kiedyś spróbujesz? ;)

   Usuń
 3. Do "Doskonałości" przymierzam się od kilku lat, ale jakoś ciągle nie mam okazji sięgnąć po tę powieść. Może na nadchodzącą zimę w końcu się zmobilizuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Doskonałość" jest świetna. W starym dobrym stylu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...