sobota, 24 października 2015

Cykl "Bow Street" Lisa Kleypas


Bow Street to londyńska ulica. Tam właśnie swoją siedzibę miała słynna prywatna policja działająca w latach 1753 - 1839, której  to członkowie nazywani byli Detektywami z Bow Street. W romansach historycznych rozgrywających się w tej epoce, pojawiają się oni niezwykle często jako postacie drugoplanowe.

Lisa Kleypas, stróżów prawa uczyniła głównymi bohaterami książek z cyklu "Bow Steet", rozgrywających się w ostatnich latach funkcjonowania tej instytucji.

Miłosne przygody detektywów, ukazane zostają na tle prowadzonych przez nich spraw. Wątki miłosny i detektywistyczny silnie się ze sobą łączą, narażając damy serc na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa. Do tego autorka dorzuciła dużo odważnym opisów erotycznych. 

W skład cyklu wchodzą:

"Bez Pamięci" 1999 rok (Vivien/Grant)
"Bez skrupułów" 2002 rok (Sophia/Ross)
"Bezcenna miłość" 2003 rok (Charlotte/Nick)
"Against the Odds" 2003 rok ( w Polsce nie wydana, w stanach ukazała się w antologii  "Kinley MacGregor", wydanej wraz z Julią Quinn)

Według mnie raczej kiepski cykl w wykonaniu autorki. Z wyjątkiem "Bezcennej miłości", która zasługuje na dużą pochwałę.

Jak dla mnie niezwykle intrygującą postacią cyklu był doktor Linley, który okazuje się być bohaterem niewydanego w Polsce utworu "Against the odds".

Książki zostały bardzo ładnie wydane przez Prószyński i S-ka.

2 komentarze:

  1. Jak na razie za mną tylko Bez pamięci - nie najgorsze, ale Lisa ma lepsze książki w swoim repertuarze. Niemniej chętnie poznam resztę części cyklu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zdecydowanie polecam "Bezcenną miłość" :), za to "Bez skrupułów" nie przypadło mi do gustu.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...