środa, 31 maja 2017

Cykl "Wallflowers" Lisa Kleypas


Wallflowers w języku angielskim to potocznie osoba podpierająca ściany w trakcie przyjęć i balów. W tłumaczeniu na język polski trafnie został ten termin określony jako "paprotki".

Cykl Lisy Kleypas to powieści o czterech przyjaciółkach, które z różnych względów nie mają powodzenia u kawalerów i w trakcie balów londyńskiego sezonu podpierają ściany. Annabell powszechnie znana jest jako biedna panna, szukająca bogatego męża, siostry Lilian i Daisy to nieokiełznane Amerykanki o niewyparzonych językach, natomiast Evie to piękna lecz nieśmiała, lekko jąkająca się, córka dżentelmena o nie najlepsze reputacji.

Cykl rozgrywa się w Anglii w połowie XIX wieku i luźno poprzez niektórych bohaterów wiąże się z zarówno z poprzedzającym go cyklem "Bow Street" jak i następnym w kolejności "Rodzina Hathaway".

Jak zwykle u Kleypas możemy liczyć na dużo humoru, nieco erotyki i porządną dawkę miłości. Według mnie to znacznie lepszy cykl niż "Bow Street", więc radzę nie zrażać się wszystkim czytelniczkom, które poczuły się rozczarowane wcześniejszą lekturą.

Całość prezentuje się następująco:

0,5 -"Magia powrotu" Aline i Johna (2004 rok)
1- "Sekret letnie nocy" ang. Secrets of a Summer Night- Annabell i Simon (2004 rok)
2- "Jesienne zauroczenie" ang. It Happened One Autumn- Lillian i Marcus (2005)
3- "Zimowy ślub" ang. Devil in Winter - Evie i Sebastian (2006 rok)
4- "Wiosna pełna tajemnic" ang Scandal in Spring - Daisy i Matthew (2006 rok)
4,5- "A Wallflower Christmas" Przez fanki uznawana za najlepszą część cyklu. Natalie i Rafe (2008 rok)


2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę przeczytać ten cykl. Czytałam kilka książek pani Kleypas i podobały mi się, a o tym cyklu już tyle dobrego słyszałam :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...