wtorek, 29 grudnia 2015

5 najseksowniejszych zawodów świata

Drogie Panie, czy wiecie jakie są najseksowniejsze męskie zawody? Jakimi zajęciami autorki romansów najczęściej obarczają swoich bohaterów pierwszoplanowych? 

Oto moje zestawienie, może nie jest w stu procentach miarodajne, ale wśród tych książek, które przeczytałam sprawa przedstawia się tak:

1. Biznesmen


Może to być właściciel olbrzymiego przedsiębiorstwa, może to być prezes rodzinnej firmy, finansista, menadżer, specjalista od zarabiania dużych pieniędzy. To zdecydowanie najbardziej popularny typ bohatera. Wszak pieniądze i władza czynią z przystojnego mężczyzny prawdziwy rarytas, który chciałaby zdobyć każda kobieta. Pamiętajmy jednak, że dostanie się on w końcu tej, która jest najmniej zainteresowana stanem jego konta.

A przykłady? Oto i one:


2. Szef kuchni


Jedzenie często kojarzy się z erotyką. A mistrzowie patelni, którzy pojawiają się na srebrnym ekranie są wyjątkowo apetyczni. Dlatego nic dziwnego, że zawód ten stał się ostatnio bardzo popularny wśród autorek romansów.3. Tajny agent


Ten zawód pojawia się nawet w romansach historycznych. Szpiegowanie Francuzów w czasie panowania Napoleona wszak było równie niebezpieczne jak obecne tajne misje do egzotycznych krajów.

Bohater będący agentem jest zawsze przystojny, doskonale umięśniony, niezwykle sprawny, delikatnie naznaczony bliznami - wypisz wymaluj James Bond.
 • Tate Whintrop (" Papierowa róża" Diana Palmer)- rdzenny Amerykanin z długim warkoczem, tajnym szpiegiem? Dlaczego nie? Co z tego że nie będzie wtapiał się w tłum. Ważne, że wie jak rozbroić napastnika.
 • Jed  ("Prywatne demony" Jaynne Ann Krentz)- jego niezwykłe umiejętności okażą się bardzo przydatne również w życiu prywatnym. 
 • Harry hrabia Graystone z "Randez-vous" Amandy Quick - to właśnie on reprezentuje w moim zestawienie XIX wiecznych szpiegów, bardzo skuteczny jegomość


4. Lekarz

Mężczyzna w białym kitlu wygląda całkiem sexy. Do tego stetoskop i olbrzymia wiedza o kobiecym ciele. 

 • Manuel Manello ("Sidła namiętności" J.R. Ward) - chirurg, który potrafi poradzić sobie nawet z trudnymi przypadkami w wampirzej rasie, na pobudzaniu zmysłów zna się jak nikt.
 • Jarek Minc ("Łatwopalni" Agnieszka Lingas-Łoniewska) - lekarz na wagarach, z trudną przeszłością, jeżdżący motorem, malujący obrazy - brzmi interesująco, prawda?


5. Pisarz


 Koniecznie musi on ukrywać swoją prawdziwą tożsamość i swój zawód przed wybranką serca. Wszak artyści muszą być skryci i pełni tajemnic
 • Barney Snaith ("Błękitny Zamek" L.M. Montgomery) - to chyba faworyt nie jednej z pań. Mężczyzna piszący o wspaniałościach natury
 • Jed ("Noc cudów" Carole Mortimer)  - autor bestsellerowych powieści, który stracił swoją wenę. Odpowiednia kobieta na pewno okaże się dla niego skuteczną inspiracją.

Spotkałam się też z architektem, właścicielem firmy budowlanej, producentem filmowym, prawnikiem, geologiem, policjantem, a także aktorem. A jaki według was jest najseksowniejszy męski zawód?


7 komentarzy:

 1. Jamesa Bonda zawsze kupuję! Szczególnie, gdy ma twarz Brosnana. ;)

  MAJUSKUŁA

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze dodam markiza, hrabiego, księcia z romansów historycznych (bo takowe czytam) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam o tym, ale to mało pracowite zawody ;) Raczej uznałabym, że to jedynie tytuły.

   Usuń
  2. Ten zawód nazywa się bycie "dżentelmenem" :))) Oczywiście masz rację. Ewentualnie byli jeszcze hazardziści i złodzieje.

   Usuń
  3. Przypominam sobie kilku hazardzistów z romansów historycznych. Są bardzo intrygujący :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...