wtorek, 22 grudnia 2015

5 bardzo świątecznych romansów

Zauważyliście, że świąteczne komedie romantyczne to jedne z lepszych filmów tego gatunku. Bez dłuższego zastanowienia, jestem w stanie wymienić mnóstwo takich produkcji: " Ja Cię kocham, a ty śpisz", "Holiday", "To właśnie miłość", "Listy do M.". 

Natomiast z książkami w klimacie Bożego Narodzenia miałam pewne trudności. Wśród lektur przeze mnie czytanych nie było zbyt wiele takich pozycji, żeby stworzyć ranking musiałam bardzo szybko nadrobić swoje zaległości. Może wy znacie więcej świątecznych romansów. Zapraszam do komentowania i stworzenia listy książek idealnych na grudniowe wieczory przy choince. A oto moje propozycje.

1. "Zimowa opowieść" Stephanie Laurens
Boże Narodzenie w dziewiętnastowiecznej Szkocji. Wiele unikatowych zwyczajów świątecznych, nie znanych nam Polakom żyjącym w XXI wieku. Romans bardzo subtelnie się rozwijający, trochę magii związanej z wierzeniami ludowymi i przede wszystkim dużo śniegu.

Dla tych, którym spodoba się poznawanie takich klimatów, mogę jeszcze polecić fragmenty książki "Zew górzystej krainy", w której opisano jeszcze więcej szkockich zwyczajów, niestety pozostałe aspekty tej lektury lepiej nie komentować.


2. "Jak polubić Boże Narodzenie" Alyssa Dean


Całkiem przyjemna książka, choć Harlequin. Króciutka, łatwa, ale dobrze napisana. Bardzo świąteczna. Taki mini poradnik kupowania prezentów dla rodziny. Może ktoś mający z tym problem, znajdzie inspirację dzięki tej lekturze.

3. "Przepis na święta" Debbie MacomberPrzede wszystkim trzy wspaniałe przepisy na świąteczny keks, które aż się proszą o wypróbowanie. Poza tym bardzo ciekawy pomysł na romantyczną historią, rozwijającą się w trakcie  podniebnych podróży. 

4. "Świąteczny gość"Antologia trzech bożonarodzeniowych historii. Właśnie rozpoczęłam ich lekturę i to właśnie ta książka towarzyszyć mi będzie w świąteczne dni. Zapowiada się całkiem przyjemnie. 

5. "Dziennik Bridget Jones" Helen Fielding


Pozycja, którą muszę koniecznie nadrobić do przyszłych Świąt Bożego Narodzenia. Film oczywiście znam, więc po książce spodziewam się wiele.


Więcej bożonarodzeniowych książek:

* "Komedia świąteczna" Victoria Alexander
"Pocałunek pod jemiołą" Lisa Kleypas
* "W pułapce" Susan Mallery
"Najcenniejszy prezent" Susan Meier
* "Świąteczne dzwonki" Sarah Morgan
* "Cud na Piątej Alei" Sarah Morgan

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie polecam Ci „Dziennik Bridget Jones”, bo jest tak samo dobry, jak film. :) Ba, nawet lepszy!

    MAJUSKUŁA

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta ostatnia książka w sumie najmniej świąteczna, chociaż akcja zaczyna się w czasie świąt. Natomiast ja bym poleciła Komedię Świąteczną Victorii Alexander :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...